Достапни линкови

logo-print

Германски бизнисмен сакал да однесе тритиум во Иран


Обвинителите соопштија дека извршниот директор на една германска фирма бил под истрага зашто сакал со брод во Иран да пренесе тритиум. Оваа супстанца може да се користи за изработка на нуклеарно оружје.
Обвинителството соопшти дека истрага е завршена, но не соопшти други детали.
XS
SM
MD
LG