Достапни линкови

logo-print

Во Грција упасени 18 лица поради детска порнографија


Грчката полиција денеска соопшти дека уапсила 18 луѓе во рамките на меѓународната акција за сузбивање на детската порнографија на интернет. Осомничените имаат од 28 до 55 години и меѓу нив имало вработени во администрацијата, деловни луѓе и наставници. Во текот на четиримесечната истрага во Грција биле обвинети 177 лица поради истиот престап на интернет.
XS
SM
MD
LG