Достапни линкови

logo-print

Украина не сака слободна трговија со ЕУ


Украинскиот претседател Виктор Јанукович денеска ја отфрли можноста од склучување договор за слободна трговија со Европската Унија, оценувајки дека условите понудени од Брисел не се во интерес на неговата земја. Јанукович истакна дека предлогот до Брисел, Украина да ги укине сите давачки при увоз на производи од Европската Унија, ќе значи 20 насто помали приходи во буџетот на Украина.
XS
SM
MD
LG