Достапни линкови

logo-print

Мичел се обидува да ги спаси блискоисточните мировни преговори


Американскиот претставник за Блискиот Исток Џорџ Мичел пристигна во регионот во обид да ги спаси израелско-палестинските мировни преговори.
Израел одби да ја продолжи забраната за градење во доселеничките населби на Западниот Брег. Палестинскиот претседател се закани дека ќе се повлече од преговорите ако не се продолжи забраната. Најави дека конечната одлука ќе ја донесе в понеделник по консултациите со арапските лидери.
XS
SM
MD
LG