Достапни линкови

logo-print

Двајца руски научници уапсени за шпионажа


Русија уапсила двајца руски научници под сомнение дека шпионирале за Кина. Адвокатот на едниот од уапсените изјави дека двајцата научници се во притвор додека трае истрагата. Двајцата работат во оддел за техничка опрема за ракети и вселенски бродови на Универзитетот Военмех во Санкт Петерсбург.
Како визитинг професори, тие предавале и во Кина.
XS
SM
MD
LG