Достапни линкови

logo-print

Потона училиштен автобус во Пакистан, десетици мртви деца


Најмалку 18 деца загинаа кога училиштен автобус паднал во река и потонал во пакистанскиот дел на областа Кашмир. Пет деца биле спасени.
Во автобусот имало 35 деца. Властите се плашат дека бројот на жртви ќе се зголеми, зашто не веруваат дека ќе пронајдат уште преживеани.
XS
SM
MD
LG