Достапни линкови

logo-print

Промени во албанската влада


Албанскиот премиер Сали Бериша изјави дека се согласува со измените во Владата што ги предложи коалицискиот партнер, Движење за социјалистичка интеграција на Илир Мета.
Претпладнево, Претседателството партијата на Мета одлучи да побара смена на некои министри од нивната партија.

XS
SM
MD
LG