Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон на Блискиот Исток


Американската државна секретарка Хилари Клинтон денеска отпатува на Блискиот Исток, како дел од американските напори за постигнување мир. Таа утре треба да се сретне со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Се очекува, американскиот претседател Барак Обама наредната недела да разговара со Абас и со Нетанјаху на маргините на Генералното собрание на ОН во Њујорк.
XS
SM
MD
LG