Достапни линкови

logo-print

ОН ги критикува големите сили за кршење на човековите права


Претставникот за човекови права на ОН Нави Пилај денеска ги прозва големите светски сили за кршење на човековите права. Тој наведе дека Русија направила „мал напредок“ во гонењето на убијците и напаѓачите на активистите за човекови права. Франција доби критики за протерувањето на Ромите, а САД за односот кон сопствените граѓани осомничени дека имаат врски со терористи.

XS
SM
MD
LG