Достапни линкови

logo-print

Десетина ирански работници починаа по експлозија на гасовод


Десетина ирански работници починале во болница, поради последици од изгорениците што ги здобија во петочната експлозија на гасовод на северот на Иран. Во експлозијата беа повредени 16 работници.

XS
SM
MD
LG