Достапни линкови

logo-print

ОБСЕ бара транспарентност во истрагата за изчезнатиот украински новинар


ОБСЕ денеска ја поздрави одлуката на украинскиот претседател Виктор Јанукович лично да се ангажира во истрагата за изчезнатион новинар Васил Климентиев. Тој беше уредник на еден неделен весник во украинскиот град Каркив и веќе неколку дена е изчезнат. Јанукович повика на целосно расветлување на случајот.
XS
SM
MD
LG