Достапни линкови

logo-print

ФИФА во проверка на руските стадиони


Делегација на светската фудбалска федерација денеска допатува во Русија за да спроведе инспекција на стадионите во земјата на кои би можело да се играат натрпреварите на Мундијалот во 2018-та или во 2022 –та година. Освен Русија кандидатури за организација на Светското првенство во фудбал поднесоа уште 8 земји, меѓу кои Англија и САД. Шефот на делегацијата на ФИФА изјави дека ќе направат објективна и реална проценка . ФИФА на 2 декември ќе ги објави домаќините на Светските првенства кои ќе се одржат во 2018-та и во 2022-та година.
XS
SM
MD
LG