Достапни линкови

logo-print

САД загрижени за правата на религиозните заедници во Иран


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изрази загриженост за правата на малцинските религиозни заедници во Иран. Вчера иранските власти соопштија дека уапсиле седдумина лидери на малцинска религиозна група во земјата. Тие биле осудени на дваесет години затвор. Соединетите американски држави се посветени на одбраната на религиозните права и слободни во целиот свет, изјави Клинтон.
XS
SM
MD
LG