Достапни линкови

logo-print

Русите спас од пожарите бараат на турските плажи


Турските туристички крајбрежни места се полни со руски туристи кои бараат спас од пожарите, јавуваат турски медиуми.
Локалните хотели во Турција имаат зголемена побарувачка за пансиони, а билетите за авионски превоз од Русија продадени се веќе две недели однапред.
Главна дестинација за Русите е Анталија каде температурите често се над 40 степени Целзиусови, а на водата и до 30 степени.
XS
SM
MD
LG