Достапни линкови

logo-print

Приштина одобри Богдановиќ да ја посети земјата


Косовските институции му одобриле на министерот на Владата на Србија задолжен за Косово и Метохија да го посети Косово, соопштуваат од владата на земјата. На Министерот Горан Богдановиќ ќе му биде обезбедена придружба за време на посетата на Косово изјавил портпаролот на косовската полиција.
XS
SM
MD
LG