Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот претседател во Велика Британија


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари престојува во петдневна посета на Велика Британија. Главни теми на посетата се пакистанската улога во однос на британското предупредување од тероризам и штетите од пакистанските поплави. Зардари вчера пристигна во Велика Британија од Франција. В понеделник тој ќе има разговори со британскиот премиер Дејвид Камерон.
XS
SM
MD
LG