Достапни линкови

logo-print

Деветмина загинати во рударска несреќа во Кина


Деветмина рудари загинале во несреќа на работното место, вио рудник во централниот дел на Кина. Несреќата се случила откако отровни гасови се испуштиле во окното. Како што јавуваат новинските агенции, 127 рудари биле во рудникот за време на несреќата, од кои 111-мина успеале да избегаат. За време на викендот, 24 рудари беа заробени во поплавен рудник во северозападниот дел на Кина.
XS
SM
MD
LG