Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда одговорна за нападот врз ТВ станицата во Багдад


Група поврзана со Ал Каеда соопшти дека била одговорна за бомбашкиот напад врз телевизиската станица Ал Арабија во понеделникот во кој загинаа шест лица. Во изјавата се прецизира дека операцијата е извршена поради тоа што таа, како што се наведува, била прозападно ориентирана.
XS
SM
MD
LG