Достапни линкови

logo-print

Украина добива 15 милијарди долари од ММФ


Меѓународниот монетарен фонд и одобри на Украина заеми во износ од над 15 милијарди долари за заздравување на земјата од сериозната економска криза. Во соопштението на ММФ се наведува дека заемите се поддршка за реформите во пензискиот систем и јавната администрација во Украина.
XS
SM
MD
LG