Достапни линкови

logo-print

Притворен гувернерот на Централната банка на Косово


Портпаролот на косовската полиција Арбер Бека денеска изјави дека гувернерот на Централната банка на Косово Хашим Реџепи бил притворен во рамките на истрагата за финансиски малврезации и корупција. Претходно ЕУЛЕКС соопшти дека полицијата денеска извршила претрес во неколку локации, меѓу нив и станот на гувернерот. Во соопштението на ЕУЛЕКС се прецизира дека претресите биле со цел собирање докази за целиот случај.
XS
SM
MD
LG