Достапни линкови

logo-print

Серија земјотреси во јужен Иран


Јужниот дел на Иран бил погоден со серија земјотреси. Најитензивниот бил со сила од 5,8 степени според Рихтеровата скала. Иранските државни медиуми јавуваат дека притоа загинале десетина луѓе, а имало и поголема материјална штета.
XS
SM
MD
LG