Достапни линкови

logo-print

Иранскиот научник Амири се врати дома


Иранскиот научник Шахрам Амири кој смета дека бил киднапиран од страна на американски агенти по повеќе од една година се врати во Иран. На аеродромот во Техеран го пречекаа неговата сопруга и син. Амири изјави дека тој не бил нуклеарен научник, туку обичен истражувач. Тој тврди дека бил киндапиран од ЦИА во Саудиска Арабија и пренесен во САД со воен авион.
XS
SM
MD
LG