Достапни линкови

logo-print

Карзаи ќе бара 50 талибанци да се симнат од црната листа на ОН


Авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи, според Вашингтон Пост, ќе побарал од ОН да остранат од црната листа околу 50 поранешни талибанци. Целта на таквиот потег на Карзаи била со цел да се олеснат мировните преговори во земјата.
XS
SM
MD
LG