Достапни линкови

logo-print

Груевски се сретнал со претседателите од регионот


Премиерот Никола Груевски на маргините на Самитот на Процесот на соработка на земјите од Југоисточна Европа, се сретнал со претседателите на Словенија, на Хрватска и на Албанија. МИА јавува дека на средбите се разговарало за продлабочување на политичките односи меѓу државите, а посебно се осврнале на исполнувањето на реформите за членство во ЕУ и НАТО. Но зборувале и за економска соработка, инфраструктурни проекти и трговската размена.
XS
SM
MD
LG