Достапни линкови

logo-print

Ребалансот ќе ги забави капиталните проекти


Со ребалансот на буџетот изградбата на капиталните проекти ќе се одвива со побавна динамика, но ниту еден проект нема да запре, изјави денеска премиерот Никола Груевски. Тој изјави дека тие ќе се градат малку подолго, но ќе бидат завршени. За да се покаже дека одговорно се трошат средствата се намалени и платите на функционерите рече Премиерот. Тој за следната година најави изградба на проекти во енергетскиот сектор.
XS
SM
MD
LG