Достапни линкови

logo-print

Пет полицајци повредени во Скопје


Пет полицајци се повредени при судир на полициско комбе и автобус на ЈСП, што се случил утрово во населбата Ѓорче Петров во Скопје, соопштуваат од МВР. Освен повредените полицајци, други повредени нема. Од Ургентниот центар велат дека на еден од повредените му се вршат дополнителни испитувања, а додека останатите четворица се надвор од животна опасност. Причините на несреќата се истражуваат.
XS
SM
MD
LG