Достапни линкови

logo-print

Во бомбашки напад во Ирак двајца загинати


Ирачката полиција соопшти дека двајца луѓе загинале, а 45 биле повредени кога автомобил бомба експлодирал во еден град на околу 170 километри северно од Багдад. Се прецизира дека автомобилот експлодирал во близина на куќата на еден од локалните лидери во провинцијата Киркук.
XS
SM
MD
LG