Достапни линкови

logo-print

15 вооружени лица убиени во Мексико


Претставник на министерството за одбрана на Мексико соопшти дека војниците убиле 15 вооружени лица во престрелка во туристичкиот град Такско. Инаку, во тој град имаше крвави пресметки меѓу припадници на различни нарко картели.

XS
SM
MD
LG