Достапни линкови

logo-print

Турција бара САД да подржи меѓународна истрага за хуманитарниот конвој


Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу денеска ги повика САД да го поддржат формирањето на меѓународна анкетна комисија која ќе го разгледува нападот на израелските сили врз хуманитарниот конвој во Средоземно Море. Инсистираме да има меѓународна истрага и се надеваме дека САД ќе го поддржат нашето барање, изјавил Давутоглу.

XS
SM
MD
LG