Достапни линкови

logo-print

Владата размислува слободните економски зони да ги даде под закуп


Владата размислува да ги даде под закуп слободните економски зони, најавил министерот за економија Фатмир Бесими. Министерот изјавил дека со новиот начин на концесионирање, треба да се привлечат инвеститори и да се развијатат економските зони.
XS
SM
MD
LG