Достапни линкови

logo-print

Турција ќе дејствува се додека Израел не ја одблокира Газа


Турција ќе продолжи да дејствува се додека Израел не ја подигне блокадата во Појасот Газа, изјавил денеска турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган. За Турција, Газа е многу важна и тие ќе се противат на сите оние кои ги присилуваат жителите на Газа да живеат во затвор на отворено. Ердоган ги повикал Израелците и Палестинците сериозно да ги почнат мировните преговори.

XS
SM
MD
LG