Достапни линкови

logo-print

Полицијата откри големо количество оружје во тетовско Ново Село


Македонската полиција синоќа привела неколку лица во текот на акцијата во Ново Село во општина Тетово кога при претрес на куќи е откриено поголемо количество оружје, јавуваат некои медиуми повикувајќи се на полициски извори. Во текот на акцијата немало пукање а лицата кои се приведени се од тоа подрачје, соопштила полицијата, не наведувајќи за колку лица станува збор. Притоа се наведува дека таа акција не е поврзана со завчерашната акција кај Радуша.
XS
SM
MD
LG