Достапни линкови

logo-print

Иран го поздрави предлогот за нови преговори


Иран соопшти дека го поздравува предлогот за нови преговори со западните сили за неговата нуклеарна програма што најверојатно би се одржале во Турција. Турската агенција Анадолија денеска го цитира иранскиот министер за надворешни работи Манучер Мотаки кој вели дека идејата била прифатена од Техеран.,,Ако се согласиме оваа средба би можело да се одржи во многу кратко време,, изјавил Мотаки по синоќешниот состанок со турските власти во Истанбул.
XS
SM
MD
LG