Достапни линкови

logo-print

Се враќа довербата во американските банки


Најголемата американска финансиска институција, Бенк оф Америка, соопшти дека остварила приход од 3,2 милијарди долари во првиот квартал од годинава. Овие резултати, објавени денеска, се сметаат за уште еден показател за заздравување банкарството и еконмијата во Соединетите Држави.


XS
SM
MD
LG