Достапни линкови

logo-print

Четворица загинати во Пакистан


Четворица загинале во Пакистан денеска во регионот Вазиристан, во северниот дел на земјата. Пакистанските власти соопштија дека возилото на четворицата загинати било погодено од ракета, најверојатно лансирана од силите на САД. За сега нема детали за инцидентот. Нападите во регионот во изминатиов период се зачестени. Американските воени сили веруваат дека во Вазиристан се кријат многумина милитанти.
XS
SM
MD
LG