Достапни линкови

logo-print

Предизборни ТВ дебати во Британија


Денеска во Британија се закажани првите телевизиски дебати пред изборите на шести мај. Лидерите на трите најголеми политички партии во земјата вечерва ќе се соочат на три дебатни емисии. Британските политичари до сега многу тешко се согласуваа да присуствуваат на телевизиски дебатни емисии.
XS
SM
MD
LG