Достапни линкови

logo-print

Висок американски дипломат во Киргистан


Американскиот помошник државен секретар Роберт Блејк денеска во Киргистан ќе се сретне со претставници на привремената влада на оваа земја. Тој е највисок дипломат на САД кој го посетува Киргистан по немирите во кои опозицијата ја презеде власта, а претседетелот Курманбек Бакиев го напушти главниот град Бишкек. Исто така денеска, првиот заменик на привремениот премиер Алмаз Атанбаев ќе отпатува за Москва на разговори со руски претставници.
XS
SM
MD
LG