Достапни линкови

logo-print

Железничка несреќа во северна Италија


Новинските агенции јавуваат дека денеска во северна Италија воз излетал од шините при што загинале шест луѓе, додека неколкумина биле повредени. Несреќата се случила во близина на градот Мерано, околу 300 километри северно од Венеција. Засега не е позната причината за несреќата. Според некои наводи, станува збор за одрон на земјиште.
XS
SM
MD
LG