Достапни линкови

logo-print

Објавено доверливо американско видео за жртви во Ирак


Групата Викиликс објави доверливо американско воено видео од 2007 во кое се прикажува напад на Апачи хеликоптерите во кои загинаа десетина луѓе во Багдад, меѓу кои и двајца вработени на новинската агенција Ројтерс. Оваа група се бори против владата и корпоративната корупција. Американски официјален претставник потврди дека видео и аудио материјалот е веродостоен.
XS
SM
MD
LG