Достапни линкови

logo-print

Тајландскиот премиер ќе разговара со демонстрантите


Тајландскиот премиер Абхисит Веџаџиџа се согласи да разговара со демонстрантите кои бараат нови избори.Од канцеларијата на Веџаџиџа излегоа со ова соопштение неколку часа откако Премиерот изјави дека нема да се потклекне на ниту еден ултиматум на демонстрантите.
Демонстрантите ги почнаа протестите на 12 март во Банкок.Тие велат дека нема да престанат да протестираат се додека Веџаџиџа не распише нови избори.
XS
SM
MD
LG