Достапни линкови

logo-print

Снегот на Кораб им го отежнал патот на двајца емигранти


Македонската граничната полиција денеска спасила двајцата емигранти од Албанија кои заглавиле во падините на планината Кораб каде во моментов има над два метри снег. Во хеликоптерската потрага двајцата емигранти биле најдени премрзнати по што се пренесени во дебарската болница. Во текот на денот, се очекува нив да ги посети албанскиот амбасадор во Македонија, пренесува новинската агенција МИА.

XS
SM
MD
LG