Достапни линкови

logo-print

Најмалку 11 загинати во бомбашки напад во Лахоре


Најмалку 11 луѓе загинаа, а над 60 биле повредени во денешниот самоубиствен напад со автомобил бомба во пакистанскиот град Лахоре. Агенциите јавуваат дека до нападот дошло пред една полициска зграда каде што требало да се одржи сослушување на осомничени милитанти. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот, но се верува дека зад него стојат пакистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG