Достапни линкови

logo-print

Каубојски грабеж на ТТК Банка во Скопје


Експозитурата на ТТК банка што се наоѓа на булеварот „Партизански одреди“ е ограбена рано утрово од страна на непознат сторител.
Според досегашните сознанија на Министерството за внатрешни работи, грабежот се случил утринава околу 8 часот и 30 минути кога разбојникот влегол во банката и под закана со пиштол одзел околу 3.500 евра, по што избегал во непознат правец.
Во моментот се врши увид на местото на настанот. Полицијата работи на утврдување на идентитетот на напаѓачот.
XS
SM
MD
LG