Достапни линкови

logo-print

Палестински демонстранти нападнале туристи со камења


Изрелската полиција соопшти дека навлегла во светиот град Ерусалим да ги растера палестинските демонстранти. Во соопштението на полицијата стои дека Палестинците фрлале камења по туристите. Засега нема повредени и уапсени се вели во продолжение на соопштението.
XS
SM
MD
LG