Достапни линкови

logo-print

Експерти од ЕУ ќе ги разгледуваат грчките планови


Претставници на Европската Унија во понеделник ќе се сретнат со грчките лидери во Атина за да ги разгледаат владините планови за намалување на буџетскиот дефицит, се вели во соопштението на ЕУ. Еврокомесарот за финансии, Оли Рен треба да се сретне со Премиерот, Министерот за финансии и гувернерот на Централната Банка во Атина и да разговара за економската ситуација во која се наоѓа Грција.
XS
SM
MD
LG