Достапни линкови

logo-print

Двајца американски пилоти загинале во Ирак


Американската војска соопшти дека двајца пилоти го загубиле животот во несреќа во базата во северниот дел на Ирак. Тие во соопштението наведуваат дека несреќата не била предизвикана од непријателските сили, туку дека се случила за време на слетувањето на хиликоптерите со кои управувале двајцата пилоти во близина на базата. Најмалку 4378 припадници на американските воени сили го загубиле животот во Ирак од почетокот на војната во 2003 година.
XS
SM
MD
LG