Достапни линкови

logo-print

Во Русија напролет работнички протести


Русија очекува нов бран масовни протести напролет, но тие нема да бидат закана за власта, пишува денеска Независимаја Газета. Според московскиот весник, работничкото незадоволство е во пораст, но нема синдикално единство, ниту пак постојат механизми за решавање на проблемите.
XS
SM
MD
LG