Достапни линкови

logo-print

Обновата на Хаити ќе чини 14 милијарди долари?


Обновата на Хаити по катастрофалниот земјотрес од 12 јануари би можела да чини 14 милијарди долари, процени Интерамериканската банка за развој. Според податоците на банката, штетата која е направена се движи меѓу 8 и 14 милијарди долари. Најмалку 217 илјади луѓе загинаа во земјотресот, а повеќе од милион жители на Хаити останаа без покрив над главата.
XS
SM
MD
LG