Достапни линкови

logo-print

Ештон во наредната недела на Балканот


Министерката за надворешни работи на Европската унија Кетрин Ештон денеска во Виена најави дека во наредната недела ќе престојува на Балканот. ,,Целта на посетата на Босна, Србија и Косово е да ги слушнам политичарите, но и припадниците на граѓанското општество и да им дадам јасна многу порака за нашите натамошни односи,, изјави Ештон на прес конференцијата, додавајќи дека таа е за јакнење на врските меѓу Унијата и Балканот.
XS
SM
MD
LG