Достапни линкови

logo-print

НАТО му ја честита изборната победа на Јанукович


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен му честиташе на Виктор Јанукович за неговата победа на претседателските избори во Украина. Расмусен оцени дека слободните и демократски избори во таа земја претставуваат пример за регионот. Тој исто така се заложи за продлабочување на стратегиското партнерство меѓу НАТО и Украина. Вчера победата на Јанукович му ја честитаа и американскиот претседател Барак Обама и лидерите на Европската унија.
XS
SM
MD
LG